Herci

Partička

Petru Polnišovú, Lukáša Latináka a Mariána Miezgu poznáme

 
ako suverénnych profíkov, ktorí odohrajú komédiu aj drámu. Ale ako sa títo traja správajú, ak ich hodia do „studenej vody“? Ako pohotovo a ľahko dokážu zahrať situácie bez najmenšej prípravy? Slovenskí diváci si vychutnajú herecké majstrovstvo účinkujúcich a zabavia sa na jedinečných situáciách, ktoré nikto neplánoval a nepripravil. Traja hrdinovia si počas 30-minútovej improvizačnej smršte otestujú nielen vlastnú invenčnosť a talent, ale aj nervy. Nad všetkým tým zábavným chaosom bude dohliadať a moderátorsko-režisérskym bičom švihať Dano Dangl. Tešte sa na televíznu show, v ktorej si nikto nemôže byť istý tým, čo sa stane 
 
a ako celý večer dopadne. Dokonca ani samotní protagonisti.   
 

Daniel "dano" Dangl

 

 

Biografia:

Daniel sa narodil 05. februára 1975. Po skončení štúdií na strednom odbornom učilišti polygrafickom ho na prvý raz prijali na VŠMU. Po skončení vysokej školy v roku 1997 pôsobil dva roky v Košiciach. Má slobodné povolanie, živí sa najmä dabingom, účinkuje v bratislavských divadlách GUnaGU a LUDUS. V STV účinkoval v humoristickej relácii S.O.S a momentálne v novej humoristickej relácií Partička. Je ženatý, má syna Olivera a s rodinou žije v Ivanke pri Dunaji.

Petra Polnišová

Biografia:

Petra Polnišová je nar. 24. februára 1976 v bratislave. Vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU. Následne pôsobila v Anglicku a dva roky v milánskom divadle Teatro laboraotrio mangiafuoco. Po návrate na Slovensko sa stala jedným z kľúčových členov divadla GunaGu v Bratislave, pôsobí v Divadle L+S, spolupracovala s divadlom Nová scéna, Aréna.
S.O.S Do povedomia širšej verejnosti vstúpila účinkovaním v humoristickej relácii S.O.S. na STV (spolu so svojimi kolegami z divadla), kde sa podieľala aj na scenári a dramaturgii. Jej najznámejšími kreáciami v relácii sú Edita Papeky (paródia cvičiteľky Edity Sipeky), kaderníčka Duňa, porotca Slovensko hľadá Superstar Bulo Vyšší (Julo Viršík), Mora Monsterová (Nora Mojsejová), reportérka Lujza Mlsná a kultová postava so sociálnym cítením veverica Eliška.
Vo filme Muzika stvárnila húževnatú dedinskú hus Miladu Bučičovú, za kt.bola nominovaná na Národných filmových oceniach Slnko v sieti.
Ordinácia v Ružovej záhrade V ordinácii Ružovej záhrade účinkuje ako jedna z hlavných postáv sympatická , ale "veĺkohubá" sestrička Nora.
Partička účinkuje v televíznej v humornej improvizačnej show "partička", kde spolu s hereckými kolegami Lukášom Latinákom, Mariánom Miezgom, a Danom Danglom vtipne improvizujú na vybrané témy.

Lukáš Latinák

Biografia:

Lukáš Latinák je narodený 28. februára 1977 v Brezne. Svoje detstvo prežil v Hriňovej. Vyučil sa za sklára, potom vyštudoval herectvo na VŠMU. Je členom hereckého súboru divadla Astorka Korzo´90. Hosťuje aj v SND. Zahral si niekoľko hlavných a vedľajších epizódnych postáva v českých a slovenských filmoch.
Do povedomia širšej slovenskej verejnosti sa Lukáš Latinák spolu s hercom Ľubošom Kostelným dostal vďaka pôsobeniu v reklamných spotoch na jeden bankový subjekt a stvárnením seriálových postáv v TV JOJ, hlavne postavou Karola Hůrku v seriáli Profesionáli. V marci 2009 sa herci Lukáš Latinák a Róbert Jakab objavili ako hlavní protagonisti nového seriálu TV JOJ s názvom Rádio Hijó.

Marián Miezga

Biografia:

Marián Miezga se narodil 31. Októbra 1974 v Bratislave. Vyrastal v Rači medzi vinohradmi, jeho babka pochádzala zo Záhoria. Pri Topoľčanoch sa nachádza dedina Miezgovce, ale Marián netuší, či jeho korene siahajú práve sem. Ako dieťa sa zúčastňoval recitačných pretekov, neskôr hrával scénky od Luďka Sobotu a Milana Lasicu. Na VŠMU sa prihlásil, pretože chcel hrať vo filme. S divadlom nemal veľa skúsenosti, na škole si ho však zamiloval a bol ním ohúrený. 

Filmová kariéra sa mu začala otvárať až niekoľko rokov po škole, keď účinkoval vo filme Rozhovor s nepriateľom (2007), momentálne hrá v seriáli Panelák v postave gynekológa Michala Bajzu. V povedomí verejnosti je doposiaľ vnímaný hlavne ako herec divadla Astorka, kde hrá spoločne so svojimi spolužiakmi a kolegami Jurajom Kemkom, Lukášom Latinákom a Róbertom Jakabom. Spoločne hrávajú už vyše trinásť rokov, v podstate už od „vojny“. Podľa jeho slov sa poznajú ako vlastné topánky a vedia, čo od seba očakávať. 

Marián je aj nepísaným organizátorom flámov v Astorke. Prikláňa sa k názoru, že človeku je príjemne, ak si s niekým sadne a zabudne na chvíľu na prácu, čo prehlbuje vzťahy. Napriek tomu je pre neho herectvo drogou a v pracovnej oblasti je pre neho každá nová rola výzvou. Marián, spolu so spomínanými kolegami a aj Vladimírom Kobielskym, stále hrá aj v kultovom predstavení Astorky – Na koho to slovo padne (1998), s ktorým sa predstavili aj v americkom Los Angeles. Okrem toho sa venujú momentálne aj predstaveniam založených na improvizácii. Marián sa popri divadle a natáčaní venuje aj pokojnej hre petang, pochádzajúcej z Francúzska, ktorá sa uchytila už aj u nás. Dokonca si hru obľúbila už aj jeho priateľka od nedavna manželka.

Róbert Jakab

Biografia:

Narodil sa 23. júla 1976 v Nitre. Počas štúdia na strednej škole elektrotechnickej hrával v hudobnom amatérskom divadle v Nitre. Vyštudoval VŠMU v Bratislave odbor činoherné herectvo pod vedením Martina Hubu a Emílie Vašáryovej.

V súčasnosti má angažmá v divadle Atorka Korzo 90, kde ho možno vidieť v predstaveniach Rómeo a Júlia, Othello, Na koho to slovo padne, Čudné popoludnie dr. zvonka burkeho. Účinkoval v inscenáciách divadla Teatro tatro (Prorok Iľja), Slovenského národného divadla (Keď tancovala...), Starého divadla v Nitre (Limonádový Joe) Divadla JP v Trnave (Padá lístie, padajú jabĺčka), Divadla Miloko v Prahe (Labyrint sveta a ráj srdca), Slovenského mimo divadla (Nepripravení).

Hral v televíznych rozprávkach Kvet šťastia, V zajatí lásky a v seriáloch Horská služba, Mesto tieňov, Panelák.

Hobby: lyžovanie, rodina, kamaráti, divadlo, film, bary-u chalana doma, cestovanie, rybačka, život ako taký...
Jazyky: španielsky, anglicky - ako tak, maďarský...

Roman Pomajbo

Biografia:

Kedysi dávno, v časoch keď ľudia ťažko žili a tvrdo pracovali na poliach, rozliehali sa po kraji ich unavené výkriky: "Pomáhaj Boh, Pomáhaj Boh!" Na ceste domov sa im od únavy jazyk už tak dobre nekrútil, a tak sa krajom rozliehalo už len akési skrátené "Pomáj-booo... Pomáj-boooo!" Tak vzniklo priezvisko herca Romana Pomajbu (1969), aspoň podľa teórie jeho bývalého učiteľa na konzervatóriu pána Ingra. Ale je celkom možné, že jeho priezvisko na Slovensko priniesol akýsi bohatý Talian v čase, keď sa otvárali piešťanské kúpele. Toľko dohady. Faktom zostáva, že priezvisko Pomajbo je rozšírené v okolí Piešťan a Nového Mesta nad Váhom.

Juraj Kemka